Sesja narzeczeńska

Sesja narzeczeńska – dlaczego warto?

Sesja narzeczeńska odbywa się zwykle kilka miesięcy przed ślubem. Dzięki niej poznacie fotografa, który będzie wykonywał dla Was zdjęcia ślubne i weselne – sprawdzicie, w jaki sposób pracuje i czy swobodnie czujecie się w jego towarzystwie. To ważne, ponieważ tylko przy osobie, z którą nadajecie na podobnych falach, będziecie pozować do zdjęć bez sztuczności i skrępowania.

Fotografie z sesji narzeczeńskiej możecie następnie wykorzystać do tworzenia weselnych dekoracji. Wiele par umieszcza zdjęcia narzeczeńskie na zaproszeniach i kartkach save the date albo wyświetla je na weselu w formie pokazu slajdów. Fotoksiążka z najpiękniejszymi kadrami może też stać się wyjątkowym prezentem weselnym dla rodziców.


Pakiet: 500 zł

W pakiecie znajduje się sesja zdjęciowa. czas trwania sesji około 2h.
Sesja obejmuje około 20 unikalnych ujęć.
Co otrzymujecie?
Zdjęcia z sesji z moją autorską obróbką graficzną – 20 JPG wysokiej jakości.
Zdjęcia oddane na płycie DVD.

Pakiet: 800 zł

W pakiecie znajduje się sesja zdjęciowa. Czas trwania sesji około 2h.
Sesja obejmuje około 30 unikalnych ujęć.
Co otrzymujecie?
Zdjęcia z sesji z moją autorską obróbką graficzną – 30 JPG wysokiej jakości.
Wydruk wszystkich zdjęć w formacie 15x23cm profesjonalny papier kodak. Ozdobne opakowanie na zdjęcia. Zdjęcia oddane na płycie DVD.


Jak przygotować się do sesji narzeczeńskiej?

Fotografowie często podkreślają, że jedynymi rzeczami, które trzeba zabrać na sesję narzeczeńską, są uśmiech i dobry nastrój. To, jak będą wyglądały wszystkie jej szczegóły i oprawa, zależy wyłącznie od Was. Możecie postawić na całkowity minimalizm, skupiając się wyłącznie na sobie, ale możecie też zaszaleć, wykorzystując rekwizyty czy w kreatywny sposób pokazując swoje pasje.


Sesja narzeczeńska w plenerze 

Jakie miejsce na sesję narzeczeńską będzie najodpowiedniejsze?

Las, sad zapamiętany z dzieciństwa, ulubiona kawiarenka, a może park, w którym pierwszy raz na siebie wpadliście? To, jakie miejsce na sesję narzeczeńską wybierzecie, zależy wyłącznie od Was. Oczywiście – fotograf może zaproponować urokliwą i wielokrotnie przetestowaną lokalizację, która będzie stanowić piękne tło dla zdjęć. Najważniejsze jednak, abyście czuli się w danym miejscu swobodnie.

Jeśli nie lubicie zgiełku wielkiego miasta i cenicie ciszę, postawcie na naturalne otoczenie – las, park czy ogród. W miejscu, w którym czujecie się dobrze, łatwiej będzie Wam się wyluzować i bez skrępowania pozować do zdjęć. Wieczny ruch i tłum ludzi nie są dla Was problemem? Zabytkowy rynek albo urokliwe uliczki świetnie sprawdzą się jako fotograficzny plener, zwłaszcza, jeżeli chcecie, aby sesja wyróżniała się lifestyle’owym klimatem. Dobrą lokalizacją może stać się również Wasze mieszkanie albo kawiarenka, w której po raz pierwszy się spotkaliście.Sesja narzeczeńska w mieście

Złota godzina – najlepsza pora na zdjęcia narzeczeńskie

Sesja narzeczeńska trwa zwykle ok. 2 godziny. Najlepszą porą na jej zrealizowanie jest moment tuż po wschodzie lub tuż przed zachodem słońca – to tzw. „złota godzina”, czyli chwila, w której słońce świeci w specyficzny, niezbyt intensywny sposób. Jego światło nabiera wtedy złotych, miękkich i ciepłych tonów, co sprawia, że na zdjęciach rysują się delikatne cienie, nadające fotografiom niezwykłego klimatu. Zdolny fotograf wykorzysta jednak atuty każdej pory dnia.


Jak się ubrać na sesję narzeczeńską?

Wytarte jeansy czy sukienka i szpilki? Strój na sesję zdjęciową to zawsze kwestia problematyczna – w końcu, pozując do zdjęć, chcemy zaprezentować się z jak najlepszej strony. Wybór jest jednak prosty. Postawcie na ubrania, które często nosicie i w których czujecie się dobrze. Wybrane stylizacje powinny wyrażać Wasze charaktery i podkreślać atuty Waszych sylwetek. Tylko w wygodnym i dopasowanym stroju poczujecie się naprawdę sobą (i to sobą w najlepszym wydaniu) – ta swoboda i naturalność zostaną utrwalone na zdjęciach.


Zadbajcie o to, aby Wasze stylizacje wzajemnie się uzupełniały i pasowały do siebie, ale też do klimatu całej sesji. Ważny jest odpowiedni dobór kolorów. Postawcie na podobne (ale nie takie same!) odcienie – najlepiej stonowane i neutralne. W leśnej czy kwiatowej scenerii dobrze prezentują się delikatne, pastelowe barwy, np. beże albo błękity. W otoczeniu miejskim lepiej sprawdzą się odważniejsze kolory, takie jak czarny, musztardowy czy granatowy, które dobrze zgrają się z nowoczesnym, industrialnym charakterem zdjęć.Pamiętajcie o dodatkach – uroczym łańcuszku z wisiorkiem, ulubionym zegarku, apaszce czy pasku. To akcesoria w dużej mierze tworzą całą stylizację, nadając jej efekt „wow”.